تبلیغات
زندگی - استان اردبیل روستا(بهشتی دیگر)

چگونه بهتر زندگی کنیم؟


زمستان در بهار

دور سفره هفت سین جمع شده بودیم و منتظر رسیدن بهاری دیگربودیم.       

 

گویا زمستان دراردبیل عمرش درازتر است. زمستان نرفته بود امّا بهار از راه رسید و به جای سبزی و طراوت بهارسفیدی شاخه وبرگ درختان را به همراه داشت.

 علی ابراهیمی ( سال نو مبارک) خدمات وبلاگ نویسان جوان , قالب وبلاگ        www.bahar-20.com

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com

 شناسنامه روستای اردیموسی 

        روستای اردیموسی در فاصله 14 كیلومتری غرب اردبیل در پهنه دشت اردبیل واقع گردیده است آب و هوای این روستا كوهستانی و معتدل می‌باشد . این روستا مانند سایر مناطق اردبیل در بهار و تابستان دارای آب و هوایی معتدل و مطلوب و در زمستان نیز دارای آب و هوای خنک می‌باشد این روستا در مسیر جاده اردبیل ارجستان دومین محور مواصلاتی اردبیل سرعین واقع شده است كه در فصل تابستان پذیرای قسمتی زیادی از گردشگران شهر سرعین می‌باشد. نتایج آخرین سرشماری ها نشانگر این است كه جمعیت این روستا ۹۱۳ نفر در قالب  ۲۰۳خانوار ثابت و در فصول بهار و تابستان جمعیت به بیش از ۳۰۰۰ نفر ، در قالب ۵۲۰ خانوار كه از شهرهای دیگر در اینجا بصورت فصلی اقامت دارند. این روستا بدلیل پتانسیلهای بالا در تمام زمینه های اقتصادی ،‌ كشاورزی، فرهنگی و اجتماعی و گردشگری بخصوص در زمینه مناظر زیبای طبیعی از جمله وجود استخر آب معدنی معروف به جن آقا كه دارای خواص بسیار در بیمارهای پوستی ،‌ مفاصلی ، روماتیسم و.... و با دارا بودن دره زیبای ساری دره و حاصل خیز در اطراف این چشمه و قرار گرفتن در مسیر اردیموسی سرعین كه این دره تا نزدیكی های شهر سرعین امتداد دارد توجه هر گردشگری را به خود جلب می كند . که این روستا از این مسیر تا شهرستان سرعین ۵ کیلومتر فاصله دارد . چمنزارهای وسیع و زیبا در این منطقه و مراتع سرسبز ، تپه‌ها ، كوهپایه های بلند و وجود چندین رودخانه دائمی با دبی آب زیاد و دائمی كه از چشمه‌های اطراف كوهپایه‌های سبلان سرچشمه میگردند . یكی دیگر از ویژه‌گیهای مهم این منطقه تنوع گیاهان علی الخصوص گیاهان دارویی ، گلهای زیبای طبیعی و درختان در منطقه میباشد در این روستا درختان میوه كه بصورت وحشی رویده اند و بیشتر آن درختها  آلوچه و زالزالك و... میباشد  كه بصورت وسیعی در منطقه گسترش یافته علاوه بر آن درختان جنگلی در سطح منطقه در داخل دره و اطراف روستا توجه هر گردشگری را به خود جلب میكند . این منطقه در فاصله ۷ كیلومتری شهر توریستی سرعین واقع شده است كه از این روستا سه جاده مواصلاتی وجود دارد كه در مسیر این جاده ها مناظر ذكر شده در بالا قابل رویت می‌باشد .                                               

روستا

                   

                                                   

با تصویب دولت "اردیموسی" بخش شد

وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت کشور با ایجاد شهرستان سرعین به مرکزیت شهر سرعین از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر سرعین در استان اردبیل موافقت کردند.       

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت بنا به پیشنهاد وزارت کشور با ایجاد شهرستان سرعین به مرکزیت شهر سرعین از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر سرعین مشتمل بر دهستان‌های آبگرم و آلوارس و بخش سبلان به مرکزیت روستای اردیموسی مشتمل بر دهستان‌های سبلان و ارجستان در تابعیت استان اردبیل موافقت کردند.

بر این اساس، اعضای این کمیسیون دولت همچنین با ایجاد دهستان ارجستان به مرکزیت روستای آتشگاه شامل روستاها ،‌ مزارع و مکان‌های آتشگاه ، ارجستان، آلوچه سبلان، بینمار سبلان، تازه کندسبلان،‌آقاخان دره سی ، سامانلوی بزرگ و سیین موافقت کردند.

بر اساس این گزارش ، با موافقت دولت دهستان‌آلوارس به مرکزیت روستای آلداشین (آغ امام) شامل روستاها ،‌مزارع و مکان‌های آلداشین(آغ امام) ، آلوارس،‌ آسب مرز، آغ یورد، آزادیورد، اوجور، دره یورد، ساری گل،‌ شایق،‌ شیخ یورد،‌ قره ملا،‌ قره یورد،‌ قورتلی بلاغ ، قوری یورد،‌ کازور،‌ ورزقان، و ورگه سران در تابعیت بخش سرعین از توابع شهرستان اردبیل ایجاد می شود.

همچنین بر این اساس، بخش سبلان به مرکزیت روستای اردیموسی از ترکیب دهستان‌های سبلان و ارجستان در تابعیت شهرستان اردبیل ایجاد می شود.

این مصوبه از سوى پرویز داودی، معاون اول رییس‌جمهور، به دستگاههاى اجرایى ذى ربط ابلاغ شده است.

       منبع: ایرنا                                                              نوشته شده در تاریخ17/1/1389

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com

تصاویر روستا...

روستای اردیموسی

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com

تصاویری از مراسم شبیه خوانی در روستا

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com